Historia:
Rodzina Kowalskich dowiedziała się, że mieszka na terenie zagrożonym powodzią. Zdaje sobie sprawę z tego, że powodzi nie da się całkowicie wyeliminować, ale można skutecznie ograniczać jej ryzyko. Można się przygotować na jej pojawienie.
Niestety nadeszła powódź… Liczba zdobytych przez Ciebie punktów pozwoliła Ci wejść na drugi poziom. Teraz masz szansę zdobyć tytuł Bohatera! Dlatego na tym etapie będziesz nie tylko radzić, lecz także realnie pomagać innym wyjść z powodzi bez szwanku. To ważne, kontynuuj i pomóż innym uporać się z powodzią!
Na zachętę otrzymujesz 12 punktów, do których wraz z odpowiedzią na pytania będą odpowiednio dodawane lub odejmowane punkty. Tylko od Ciebie zależy, jak skutecznie pomożesz rodzinom oraz czy zdobędziesz tytuł bohatera! Powodzenia!
Witaj w kolejnym etapie! Teraz możesz walczyć o tytuł „Superbohatera”! Na tym poziomie pomagasz rodzinom Nowaków i Kowalskich po powodzi – to równie trudna sytuacja i pamiętaj, że ten etap jest tak samo ważny, co pozostałe!
Na początek uzyskujesz 12 punktów, do których dodawane będą lub od których odejmowane będą punkty z Twoich odpowiedzi. Czas start! Zostań Superbohaterem!!!
Pomóż państwu Kowalskim i ich sąsiadom - państwu Nowakom - odpowiednio zadbać o ich otoczenie i przygotować ich do powodzi. Po zakończeniu etapu masz szansę zdobyć tytuł Pomocnika – wystarczy uzyskać przynajmniej 80% poprawnych odpowiedzi w etapie!

Na start otrzymujesz pulę 12 punktów!!!

Od Ciebie zależy, jak ją powiększysz i czy zdobędziesz tytuł Pomocnika, a potem Bohatera i Superbohatera!

Za każdą pełną, odpowiednio przeprowadzoną pomoc czy dobrą radę uzyskujesz 6 punktów, za każdą całkowicie złą - odejmowanych jest 6 punktów. Jeśli odpowiedź będzie niepełna, otrzymasz tyle punktów, ile poprawnych odpowiedzi wskazałeś – pamiętaj też, że przy wskazaniu złej odpowiedzi punkty są odejmowane! Udzielaj więc pomocy z dużą ostrożnością!

Aby przejść do kolejnego poziomu i uzyskać kolejny tytuł, musisz uzyskać 80% pozytywnych odpowiedzi. Przy każdym pytaniu może być więcej niż 1 poprawna odpowiedź.

  • 12 punktów – tyle otrzymujesz na start;
  • +6 punktów – tyle dostajesz za udzielenie wszystkich poprawnych odpowiedzi w pytaniu;
  • –6 punktów – tyle dostajesz za udzielenie wszystkich błędnych odpowiedzi w pytaniu;
  • 80% – tyle poprawnych odpowiedzi musisz uzyskać, aby przejść poszczególny etap;

Powodzenia!!!

Gra została zrealizowana w ramach opracowania PZRP przez KZGW i sfinansowana ze środków unijnych. Ma na celu podniesienie świadomości o zagrożeniu powodzią. Zanim zaczniesz grać, zapoznaj się z materiałami, takimi jak rodzinny plan powodziowy czy Vademecum ochrony, dostępnymi na stronie www.powodz.gov.pl.
Po półtora roku udało się całkowicie usunąć skutki powodzi a dom państwa Nowaków odbudować w lepszej lokalizacji. Przy remoncie domu Kowalskich wykorzystano wodoodporne materiały budowlane (płytki ceramiczne zamiast drewnianych podłóg), przeniesiono wartościowe przedmioty na wyższe kondygnacje budynku, dostosowano drzwi i okna do zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Rodzina Kowalskich mocno zaprzyjaźniła się z rodziną Nowaków. Do dziś wszyscy miło wspominają, jak doradziłeś im podczas zagrożenia.
Brawo, gratulacje!
Zdobyłeś tytuł Pomocnika!
Możesz teraz przejść na kolejny poziom i walczyć o tytuł Bohatera!
Niestety, liczba poprawnych odpowiedzi jest za mała, aby pomóc rodzinie.
Możesz spróbować jeszcze raz!
Brawo!
Zdobyłeś tytuł Bohatera.
Rodzina, której pomogłeś jest chwilowo bezpieczna, gratulujemy zaradności!
Pamiętaj tylko, aby przypomnieć jej o zgłoszeniu w punkcie ewidencyjnym faktu opuszczenia miejsca zamieszkania!
Przechodzisz na kolejny poziom i możesz się starać uzyskać tytuł „Superbohatera”!
Powodzenia!
Niestety, nie udało Ci się zdobyć nowego tytułu, pozostajesz „Pomocnikiem”.
Tym razem nie udało Ci się pomóc rodzinie… Na szczęście w tym przypadku możesz spróbować jeszcze raz!
Zapamiętaj uważnie wszystkie punkty i poprawne odpowiedzi, aby w realnym zagrożeniu wiedzieć, jak należy postępować.
Zdobyłeś tytuł „Superbohatera”!
Zawsze pamiętaj, że z każdej trudnej sytuacji jest jakieś wyjście, jeśli działamy z rozsądkiem. Zresztą, pewnie doskonale o tym wiesz, ponieważ udało Ci się doradzić każdemu najlepiej, jak to możliwe.
Gratulacje, zdecydowanie zasługujesz na powyższe miano!
Zdobyłeś tytuł „Superbohatera”!
Jest nieźle!
Nie zawsze wprawdzie potrafiłeś odpowiednio doradzić rodzinie Kowalskim i Nowakom, ale i tak mają wobec Ciebie dług wdzięczności.
Spróbuj jeszcze raz, popraw swój wynik i pomóż im przetrwać podczas powodzi!
Niestety, pozostajesz tylko „Bohaterem”.
Zbyt wiele razy rodzina Kowalskich nie otrzymała od Ciebie odpowiednich rad.
Spróbuj ponownie i wzbogać wiedzę o to, jak należy się zachować po powodzi.
To naprawdę bardzo ważne!
Chcesz wiedzieć więcej o prowadzonych działaniach przeciwpowodziowych również dla swojego miejsca zamieszkania? Przeczytaj lub dowiedz się więcej w:
  • gminie;
  • regionalnych zarządach gospodarki wodnej;
  • wojewódzkich zarządach melioracji i urządzeń wodnych.
Podziel się wynikiem:

{{questionIndex+1}}
{{timeString}}
{{questionIndex+1}}
{{timeString}}
Kliknij w obrazek aby uzyskać podpowiedź.
{{obj.text}}

{{$index + 1}}

{{answer.text}}
{{dialogText}}
Nie
Tak
Ok